Fotografie Ondernemen

Hoe ik de iPad inzet tijdens fotoshoots

5 januari 2020

Mijn moeder heeft afgelopen jaar een iPad aangeschaft en sinds dien, gebruik ik hem alleen maar. Voor fotoshoots vindt ik het ideaal om hem te gebruiken, vandaag laat ik jullie zien hoe ik mijn iPad inzet voor fotoshoots. 

Vroeger gebruikte ik de iPad helemaal niet, maar toen ik via via zag dat iemand de iPad gebruikte voor poses besloot ik om dit ook te gaan toepassen.
Ik merkte dat ik de iPad voor veel meer dingen kon inzetten. En dit is een ontzettend fijne stap geweest voor me fotografie, kijk je mee waarvoor ik hem allemaal inzet?

Inspiratie

De app die elke creatieve op zijn devices heeft staan is natuurlijk Pinterest.
Ik vind Pinterest ideaal om zelf actief op te zijn (Wil je me volgen? Dat kan via deze link)
Maar ook om inspiratie op te doen voor bepaalde shoots.
De afgelopen jaren heb ik Pinterest veel gebruikt, waardoor het inmiddels best een zooitje was geworden, laatst heb ik alle borden opgeschoond, door ze te archiveren.
Dus inmiddels is m’n Pinterest weer helemaal up-to-date met fotografie die ik echt interessant vindt!

Poses map in afbeeldingen

Af en toe heb je even geen inspiratie meer tijdens fotoshoots qua poses.
Dan is er de iPad als redding. Ik heb in mijn afbeeldingen een map aangemaakt met Poses.
Hierin verzamel ik toffe beelden die ik tegen ben gekomen op o.a. Instagram en Pinterest, die voornamelijk mijn interesse trokken door de houdingen.
Door het hierin bij te houden kan je als team weer op nieuwe ideeën komen, dit werkt ideaal!
Eventueel zou je dit nog in verschillende mappen kunnen opdelen, dus bijvoorbeeld poses voor haar fotografie, poses voor portret en full body poses.
Hierdoor definieer je het wat meer naar specifieke shoots toe. Maar dit vindt ik echt een aanrader voor het moment dat je even vast loopt.

Moodboard per model, gemaakt via Powerpoint

Moodboards maak ik vaak via Powerpoint via mijn computer.
Nadat ik het heb gemaakt exporteer ik deze als pdf en verstuur deze via AirDrop naar mijn iPad.
Hier sla ik hem op in Books. Zo kan ik deze er makkelijk tijdens de shoot bij.
In de powerpoint verwerk ik de volgende dingen:

– Naam van het model + een foto van het model
– Achtergrond kleur(en) die ik wil gaan gebruiken
– Kleding/Styling
– Poses
– Visagie
– Haar
– Lichtopstelling

Deze pdf stuur ik ook nog door naar het team om te checken of we op een lijn zitten.
Dit vindt ik het ideaalst werken. Dit omdat dit het meest duidelijk is voor iedereen.

Klantenbestand

Iets minder sexy, maar wel super handig.
Mijn iPad gebruik ik ook voor mijn klanten bestand, Tom heeft een applicatie gemaakt in Filemaker waardoor ik de gegevens van mijn klanten kan opslaan + de wensen die ze hebben voor de nabewerking.
Deze applicatie kan ik synchroniseren via Dropbox waardoor ik op elke computer bij deze informatie kan komen, ideaal want zo kan ik de foto’s ook thuis bewerken in plaats van in de studio.
Dit werkt voor mij het aller makkelijkste, zo heb ik altijd de goede foto’s bij de goede persoon.

Tot slot

Al met al gebruik ik de iPad voor diverse zaken binnen mijn bedrijf, ik vindt het ideaal werken en het kijkt voor een team toch een stuk lekkerder dan met zijn alle op een klein mobiel schermpje.
De iPad kan je met de gekozen pose neerzetten waardoor je tijdens het fotograferen daar op terug kan kijken en vanuit die basis pose kan variëren met eigen creaties.
Het hebben van een basis pose en vanuit daar werken levert vaak de tofste beelden op.

Gebruik jij de iPad wel eens voor shoots? En zo ja hoe zet je die in?

No Comments

Leave a Reply

Common phrases by theidioms.com